ogrzewanie na podczerwień

Systemy pasywne

Ogrzewanie na podczerwień – Kable grzejne, Ogrzewanie elektryczne Wrocław

Nasza folia grzewcza na podczerwień to wysokiej klasy produkt stosowany jako ogrzewanie powierzchniowe, można ją zainstalować jako ogrzewanie podłogowe, sufitowe lub ścienne. Ważne jest aby dana płaszczyzna została pokryta w odpowiednim stopniu dlatego Naszym Klientom gwarantujemy min 80% pokrycia powierzchni podłogi lub min 60% pokrycia powierzchni sufitu. 

Green Leaf

Najlepsza folia grzewcza na rynku

Powlekana folia grzejna GREEN LEAF® typu All-Coated to produkt typu PREMIUM, nieporównywalna pod kątem jakości, trwałości i efektywności z tańszym odpowiednikiem – tzw. folią typu drabinkowego, której struktura grzejna zamiast trwałej i wydajnej mieszaniny włókna węglowego z pastą karbonową, stanowi podatna na wypalenie mieszanka pyłu grafitowo-węglowego tworzącego ścieżki przewodzące pomiędzy dwoma elektrodami. Tego typu folie wskutek wypalania się ścieżek z czasem tracą swoją wydajność a ich żywotność jest  ograniczona. Z uwagi na puste przestrzenie pomiędzy ścieżkami temperatura na powierzchni folii nie jest taka sama, a pomieszczenie nagrzewa się dłużej. podłóg.
ogrzewanie na podczerwień - kable grzejne porównanie

Ogrzewanie na podczerwień – najważniejsze zalety systemów tego rodzaju

Dostarczanie ciepła do pomieszczeń na bazie podczerwieni w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych niesie ze sobą wiele korzyści zachodzących na gruncie nie tylko praktycznym, ale bardzo często również ekonomicznym.

Podstawowym atutem foli grzejnych na podczerwień z naszej oferty jest przede wszystkim to, że w sposób równomierny i bezpośredni ogrzewają one całą przestrzeń wnętrza oraz wszystkie znajdujące się w nim przedmioty, meble czy osoby, bez zachodzenia tzw. konwekcji.

Zjawisko to jest niezwykle charakterystyczne dla tradycyjnych instalacji grzewczych, takich jak np. centralne ogrzewanie i kaloryfery. Problem w takim przypadku polega na tym, że dostarczanie ciepła do pomieszczeń odbywa się poprzez ogrzewanie powietrza, które z kolei po ogrzaniu – jak wynika z podstawowych praw fizyki – unosi się do góry, na dole pozostawiając swoje zimne warstwy. Na skutek takiego stanu rzeczy mamy do czynienia z kolei z efektem „zimnej posadzki” i ogólną nieefektywnością pracy instalacji powodowaną zbieraniem się ciepła przy suficie zamiast właśnie równomiernego ogrzewania całego wnętrza oraz przebywających w nim ludzi.

Jak wspomnieliśmy jednak wcześniej, zastosowanie profesjonalnego ogrzewania na podczerwień oprócz zapewniania podwyższonych walorów użytkowych, przekłada się także na profity finansowe. Proponowane przez naszą firmę folie grzejne GREEN LEAF wyposażone są bowiem w liczne rozwiązania, które zapobiegają uciekaniu ciepła w głąb podłoża, w którym są zamontowane. To natomiast bezpośrednio owocuje obniżonymi rachunkami za ogrzewanie.

Kontakt Placeholder
Kontakt

Dolnośląskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Wielkopolskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Pomorskie

Łukasz Parzuchowski

Dyrektor Regionalny

parzuchowski@systemy-pasywne.pl
+48 695 822 205

Małopolskie

Wojciech Janik

Dyrektor Regionalny

janik@systemy-pasywne.pl
+48 692 112 333

Opolskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojej fotowoltaiki :

Dane kontaktowe

Systemy Pasywne

ul. Graniczna 115B

54-530 Wrocław

tel.: +48 504 042 922

email: biuro@systemy-pasywne.pl