Systemy pasywne

Ocieplanie natryskowe Wrocław

Piana PUR jest nowoczesną metodą izolacji domów, gwarantującą likwidację mostków termicznych. Doskonałe parametry izolacyjne sprawiają, że ocieplanie natryskowe pianą PUR generuje dodatkowe oszczędności na ogrzewaniu.

9.1 KWP Lozina - fotowoltaika wrocław
Piana Pur Wrocław

Piana PUR

Piana PUR ma obecnie najlepszy współczynnik lambda spośród wszystkich materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku. Wspomniany współczynnik przewodzenia ciepła λ jest bezpośrednim wyznacznikiem jakości izolacji w domu i mieszkaniu – określa on ilość ciepła przenikającego przez przegrody termiczne. Pianka PUR tworzy trwałą i szczelną powłokę ochronną, dostarczając perfekcyjnej specyfikacji technicznej.

Jeśli chodzi o nowoczesne ocieplanie natryskowe Wrocław stanowi siedzibę naszej firmy Systemy Pasywne, dysponującej własnymi ekipami instalacyjnymi i montażowymi. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej pozwoliło wypracować skuteczne metody działania. Skupiamy się na innowacyjnych materiałach budowlanych, które górują nad innymi rozwiązaniami niemal w każdym aspekcie. Dla klientów indywidualnych, deweloperów czy gospodarstw rolnych oferujemy m.in. ocieplenie poddasza pianką poliuretanową – Wrocław otrzymuje od nas pełny pakiet usług w zakresie nowoczesnego budownictwa. Wykorzystanie pianki PUR jest jednym z fundamentów ekologicznego i energooszczędnego domu. Jej uniwersalność i łatwość w aplikacji sprawia, że ocieplanie natryskowe pianką PUR można stosować dla dachów, poddaszy, stropów, ścian, podłóg, a nawet fundamentów.

Ocieplanie pianką poliuretanową chętnie wykorzystuje się także do izolacji konstrukcji stalowych, chłodni czy budynków inwentarskich.Izolacje natryskowe Wrocław ceni za ich długowieczność i zgodność z normami ekologicznymi. Piana PUR to produkt uniwersalny, który sprawdzi się w każdym budynku i zachowuje swoje właściwości niezależnie od panującego klimatu. W firmie Systemy Pasywne mamy umowę partnerską z firmą Purios, której sztandarowym produktem jest opisywany produkt. W kwestii takiej jak piana PUR dolnośląskie stanowi główny region naszej działalności. Zachęcamy do kontaktu z naszymi lokalnymi przedstawicielami, którzy świadczą fachowe usługi doradcze i pomagają w doborze najlepszego rozwiązania do danej inwestycji.

ocieplanie poddasza pianą pur

Co to jest PUR oraz piana poliuretanowa i jakie ma zastosowanie?

Historia pianki PUR sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy ten rodzaj natryskowej piany poliuretanowej zaczął zdobywać coraz większą popularność za oceanem. Okazało się bowiem, że połączenie poliolu i izocyjanianu nadaje materiałowi spektakularnych właściwości izolacyjnych, połączonych z wytrzymałością mechaniczną i łatwością w nałożeniu na dowolną powierzchnię. Pianka PUR wyróżnia się niemal zerową nasiąkliwością, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana jako izolacja zewnętrzna i wewnętrzna. Jeśli chodzi o izolacje natryskowe dolnośląskie budownictwo zyskuje bardzo wiele. Zaletą jest między innymi eliminacja szkodliwych mostków termicznych, powstających na połączeniach standardowych płyt. Metoda natryskowa wykorzystywana do nałożenia pianki PUR w całości rozwiązuje ten problem. Pianka PUR wyróżnia się niezmiennością parametrów izolacyjnych na skutek upływu czasu. Jej fabryczne właściwości utrzymują się przez 25 lat, co czyni ten materiał ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem. Do nakładania pianki PUR służą wysokociśnieniowe agregaty, wykonujące szybki natrysk na dowolnej powierzchni. Pianka PUR tworzy monolityczną membranę zabezpieczającą już w kilka sekund po nałożeniu na izolowaną powierzchnię. Jej rozrastająca się i twardniejąca struktura doskonale wypełnia nawet najmniejszą szczelinę, skutkując wytworzeniem szczelnej warstwy izolacji od otoczenia zewnętrznego. Ocieplanie pianką Wrocław to usługa gwarantująca najwyższy poziom izolacji, pozwalając na zauważalne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

 

Czytaj więcej

Zastosowanie pianki PUR nie ogranicza się wyłącznie do izolacji ścian czy fundamentów. Jeśli potrzeba skutecznej metody na docieplenie istniejącego systemu termoizolacji dachowej, pianka PUR posłuży jako idealny materiał do tego celu. Pamiętajmy, że ocieplenie dachu tradycyjnymi metodami wiąże się z uciążliwościami natury technicznej, związanymi z utrudnionym dostępem i koniecznością pilnowania parametrów przeciążeniowych dachu. Docieplanie wełną mineralną wymaga niekiedy wzmocnienia całej konstrukcji dachowej, co rodzi dodatkowe koszty. W przypadku pianki PUR takie zjawisko nigdy nie występuje – jest to materiał lekki, świetnie przylegający do dowolnej powierzchni. Piana PUR zastyga w kilka sekund, nie wytwarzając przy tym pyłu.
Co więcej, zastosowanie pianki PUR wykracza poza budynki mieszkalne. Dla systemu izolacji termicznej, której głównym składnikiem pozostaje piana PUR Wrocław jest jednym z najważniejszych rynków zbytu. Pianka PUR jest tutaj szeroko wykorzystywana dla celów przemysłu, służąc jako podstawowy materiał izolacyjny w obiektach handlowych, produkcyjnych czy usługowych. Piana PUR znalazła swoje stałe miejsce w rolnictwie, gdzie odpowiada za termoizolację przestrzeni do przechowywania warzyw i innych produktów rolnych.

 

 

Rodzaje pian PUR

Piana PUR występuje na rynku w dwóch wersjach produktowych: pianka otwarto-komórkowa i zamknięto-komórkowa. Piany poliuretanowe otwarto-komórkowe są doskonałym materiałem do izolacji poddaszy, stropów i ścian wewnętrznych. Pianka PUR otwarto-komórkowa powstaje w procesie zmieszania żywicy (poliolu) i utwardzacza (izocyjanianu). Zmieszanie następuje dopiero w chwili wykonania natrysku na powierzchnię, zatem przed aplikowaniem ten rodzaj pianki wymaga przechowywania w dwóch oddzielnych pojemnikach. Jedną z najważniejszych cech pianki otwarto-komórkowej jest jej paroprzepuszczalność. Dzięki tej właściwości, pianka PUR odpowiada nie tylko za skuteczną izolację, lecz także umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Pianka PUR w wersji otwarto-komórkowej wykazuje ponadto świetne parametry izolacji akustycznej. Skutecznie pochłania dźwięki z zewnątrz, co czyni ją optymalnym wyborem dla pomieszczeń usytuowanych blisko ruchliwych arterii miejskich.

Drugim rodzajem pianki PUR, jaki oferujemy w firmie Systemy Pasywne, jest piana zamknięto-komórkowa. Wyróżnia się dużą sztywnością, twardością i wytrzymałością mechaniczną. Wśród jej głównych parametrów technicznych znajdziemy także minimalną higroskopijność i bardzo niskie przewodnictwo cieplne. Pianka PUR zamknięto-komórkowa to produkt o najlepszych właściwościach izolacyjnych w nowoczesnym budownictwie. Znajduje zastosowanie w pracach izolowania zewnętrznej powierzchni budynków. Świetnie sprawdzi się także jako izolacja pomieszczeń z dużą wilgotnością. Piana zamknięto-komórkowa jest również doskonałym materiałem do izolacji posadzki oraz fundamentów.

izolacja poddasza

Dlaczego wybrać ocieplenie pianą PUR?

W rankingach lokalizacji, które najczęściej stosują ocieplenie poddasza pianką Wrocław zajmuje pierwsze miejsce. Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego doceniają świetne parametry izolacyjnej pianki PUR i niski koszt jej aplikacji. Dzięki najwyższej staranności, z jaką wykonywana jest izolacja poddasza pianką Wrocław otrzymuje nowoczesną metodę na obniżenie kosztów ogrzewania w zimie i wydatków energetycznych na klimatyzację w porze letniej. Ocieplenie pianą PUR daje gwarancję wieloletniej wytrzymałości na zużycie. Pianka PUR jest całkowicie odporna na pojawienie się grzybów i pleśni. Nie wymaga przy tym dodatkowych czynności konserwacyjnych. W firmie Systemy Pasywne udostępniamy dwie wersje pianki PUR – otwarto- i zamknięto-komórkową. Dzięki temu możesz przeprowadzić izolację termiczną na dowolnej powierzchni, bez względu na panujące warunki wilgotności czy narażenia na szkodliwe substancje chemiczne. Pianka poliuretanowa jest niezwykle wydajnym materiałem izolacyjnym, który po aplikacji na daną powierzchnię zwiększa swoją objętość nawet 30-krotnie. Wypełnia wszystkie szczeliny, eliminując nieszczelności powstające na łączeniach płyt styropianowych. Inwestycja w ocieplenie pianką PUR generuje znaczne oszczędności w domowym lub firmowym budżecie, objawiające się w niższym zużyciu energii.

Czytaj więcej

Dlaczego piana PUR jest lepszym wyborem, niż wełna?

Wełna mineralna, choć wciąż znajdująca swoje zastosowanie w budownictwie, ma wiele istotnych wad. Jest trudna w nałożeniu – wymaga skomplikowanego procesu przygotowania elewacji i wypełnienia wszystkich nierówności zaprawą. Wełna mineralna jest materiałem ciężkim, dlatego ocieplanie nią dachu często wiąże się z koniecznością wzmocnienia jego konstrukcji. W przypadku nieregularnych powierzchni, ocieplanie wełną mineralną będzie wymagało czasochłonnego docinania płyt i ich precyzyjnego ułożenia. Im więcej łączeń poszczególnych elementów, tym większe utraty ciepła na skutek pojawienia się mostków termicznych. Co więcej, wełna mineralna cechuje się dużą nasiąkliwością, dlatego wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pianki. W kwestii takiej jak skuteczne ocieplanie poddasza pianką Wrocław jest miejscem, gdzie wspieramy inwestorów w dążeniu do jak najbardziej efektywnego i trwałego zabezpieczenia budynku przed utratą ciepła. Pianka PUR jest materiałem lekkim, łatwym w montażu, nienasiąkliwym i zapewniającym najlepsze właściwości izolacji termicznej. W zestawieniu wełna mineralna vs piana PUR Dolny Śląsk jednoznacznie uznaje przewagę pianki poliuretanowej. Warto korzystać z nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań, pozwalających optymalizować koszty eksploatacyjne.

Jak wygląda ocieplanie budynku pianą PUR?

Proces ocieplenia budynku pianą PUR następuje metodą natryskową, wykorzystującą agregaty wysokociśnieniowe. Dzięki tej formie aplikacji wydajność montażu osiąga nawet 1000 m2 na dzień. Izolacja poddasza pianką we Wrocławiu jest najlepszym sposobem na eliminację nieszczelności i pełne pokrycie powierzchni. Ocieplenie elewacji zewnętrznej wymaga użycia pianki zamknięto-komórkowej, która powstrzymuje przed przedostawaniem się wilgoci i gwarantuje doskonałe parametry przewodnictwa cieplnego. Izolacje natryskowe w dolnośląskim są obecnie dominującą metodą zapewniania komfortu termicznego i obniżenia rachunków za ogrzewanie. Pianka PUR nie wymaga skomplikowanego procesu przygotowania powierzchni przed jej nałożeniem. W przypadku gładkich ścian warto je oczyścić od zabrudzeń, które mogłyby obniżyć efektywność przylegania warstwy izolacyjnej. Największą skuteczność uzyskamy w porze letniej, nakładając pianę PUR na suchą, oczyszczoną powierzchnię. Pianka PUR rozszerza się i sztywnieje w ciągu kilku sekund po nałożeniu, utrzymując fabryczne właściwości przez wiele lat.

Ile trwa ocieplenie pianą PUR i czy jest bezpieczne dla zdrowia?

Aplikacja pianki PUR metodą natryskową nie generuje szkodliwego pyłu, pozostając bezpiecznym dla zdrowia montażystów i domowników. Ważnym atutem jest także przebieg całego procesu. Usługę obejmującą ocieplanie poddaszy pianką Wrocław doceni za jej krótki czas realizacji w wykonaniu naszej firmy Systemy Pasywne. Nałożenie pianki PUR metodą natryskową zapewnia wydajność na poziomie nawet 1000 m2 dziennie, co pozwala zminimalizować koszty montażu i w ekspresowym tempie poprawić parametry termoizolacyjne w budynku.

Piana PUR – ocieplenie i jego cena

Koszty ocieplenia natryskowego we Wrocławiu z wykorzystaniem pianki PUR zależą od grubości warstwy izolacyjnej oraz rodzaju zastosowanej pianki. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową we Wrocławiu kształtuje się zazwyczaj w przedziale cenowym 50-75 zł za metr kwadratowy. Cena usługi szybko się zwraca, generując oszczędności na kosztach ogrzewania. Cennik natrysku pianki poliuretanowej wymaga indywidualnych ustaleń z klientem. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami firmy Systemy Pasywne, którzy dokonają analizy inwestycji termomodernizacyjnej oraz przedstawią szczegółową, konkurencyjną wycenę.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Systemy Pasywne?

Firma Systemy Pasywne jest certyfikowanym instalatorem piany PUR od producenta Purios. Udostępniamy każdą wersję piany PUR, dostosowując je do izolowanej powierzchni. Ocieplanie pianką poliuretanową we Wrocławiu prowadzimy od wielu lat, dostrzegając ogromny potencjał tej technologii. Izolacje natryskowe dla Wrocławia od firmy Systemy Pasywne to gwarancja staranności na każdym etapie nakładanie pianki. Oferta stworzona przez Systemy Pasywne skierowana jest w stronę klientów indywidualnych i firm, które poszukują skutecznych metod na ograniczenie kosztów ogrzewania.