Systemy pasywne

Rekuperacja Kraków

Profesjonalna wentylacja mechaniczna – Kraków

 

Interesuje Cię nowoczesna rekuperacja? Kraków lub okolice to obszar, w którym znajduje się dom lub budynek firmy, w której chcesz ją zamontować? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Specjalizacją naszej firmy jest kompleksowa wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Kraków i jego mieszkańcy od lat mogą cieszyć się funkcjonalnością zamontowanych przez nas systemów. Zapewniamy profesjonalizm i najwyższą jakość usług.

Oferujemy kompleksowe usługi, obejmujące indywidualne zaprojektowanie i montaż systemu rekuperacji. Skutecznie doradzamy w wyborze najlepszych rozwiązań. Wykorzystujemy wysokiej klasy komponenty i urządzenia marek IzziFast oraz ReQnet, będące jednymi z najlepszych sprzętów na rynku. Zapewniają one znakomitą wydajność i funkcjonalność działania. Dzięki temu nasze systemy rekuperacji (Kraków i w okolicznych lokalizacjach) działają bez zarzutu przez długie lata. Dodatkowa skrzynka antysmogowa oraz odzysk wilgoci ERV gwarantują wysoki komfort użytkowania.

Sterowana przez Wi-Fi wentylacja mechaniczna – Kraków

Montowane przez nas systemy wentylacji mechanicznej wyróżniają się wygodną oraz intuicyjną obsługą. Urządzeniami można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do internetu, by w szybki i prosty sposób wprowadzić pożądane ustawienia wymiany powietrza. System Wi-Fi pozwala na zmianę ustawień w każdym z pomieszczeń, niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy poza budynkiem. Nasze rozwiązania pozwolą Ci stworzyć prawdziwie inteligentny dom.

Wentylacja z rekuperacją Kraków – dlaczego to rozwiązanie dla Ciebie?

Nowoczesny system rekuperacji (Kraków i okolice) zapewni Ci idealnie świeże, przefiltrowane powietrze w domu. Energooszczędne urządzenie sprawi, że przepływ świeżego powietrza w pomieszczeniach będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. To bardzo korzystne i zdrowe rozwiązanie, które nie tylko zapewnia komfortowe oddychanie domownikom, ale również pomaga zapobiegać rozwojowi grzybów w całym budynku.

Wysokiej klasy rekuperator pozwoli Ci ponadto obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie. Według szacunków rekuperacja w starym domu lub nowym budynku pozwala odzyskać do 90% energii, która jest tradycyjnie tracona przez otwieranie okien. To pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów ogrzewania domu.

Do najważniejszych korzyści, jakie zapewnia nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła, należą te związane ze zdrowiem. Zanieczyszczone powietrze wpływa negatywnie na samopoczucie. Może prowadzić do bólów głowy, a nawet problemów z układem oddechowym, w tym alergii i astmy. Stała i skuteczna wymiana powietrza w domu pomaga zapobiegać tym dolegliwościom. Poprawia jakość snu i codzienne samopoczucie mieszkańców. Dzięki temu, że powietrze nie jest suche, znikają problemy z wysuszeniem rogówki, piekącymi oczami czy podrażnioną błoną śluzową.

Jeśli cierpisz na alergię, to rozwiązaniem dla Ciebie może być właśnie rekuperacja. Kraków, jak każde duże miasto, cechuje się niestety wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza, co odbija się negatywnie na alergikach. Przefiltrowanie i odświeżenie powietrza ułatwia oddychanie i polepsza samopoczucie osób cierpiących na alergie.

To niejedyne zalety, jakie gwarantuje profesjonalnie zamontowana rekuperacja powietrza. Kraków i jego mieszkańcy wiedzą doskonale, jakim utrapieniem mogą być owady wchodzące i wlatujące do mieszkań. Dzięki systemowi nie trzeba otwierać okien, aby zapewnić efektywną wentylację. To sprawia, że w domu przestają pojawiać się dokuczliwe komary, meszki, muchy i inne owady.

Rekuperacja Małopolska – jak funkcjonuje system wentylacji z odzyskiem ciepła?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła działa za pośrednictwem rekuperatora. Instalacja rekuperacji Kraków odbywa się zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym, przestrzeni dachowej lub na poddaszu budynku. Zamiast jedynie odprowadzać zanieczyszczone, wilgotne powietrze i zastępować je świeżym, system pobiera też ciepło z wywiewanego powietrza, a następnie przekazuje je do powietrza filtrowanego z zewnątrz. W efekcie następuje wymiana „zużytego” powietrza na „nowe”, pochodzące z zewnątrz. Zamontowane filtry pozwalają jednocześnie na oczyszczenie powietrza.

Dzięki przekazaniu ciepła powietrze z zewnątrz nie jest chłodne nawet wtedy, gdy poza budynkiem panują niskie temperatury. W klasycznej wentylacji mechanicznej powietrze również jest wymieniane, jednak bezpowrotnie traci nagromadzone ciepło. To strata nie tylko energii, ale i pieniędzy. Rekuperator ciepła (Kraków i Małopolska) wykorzystuje natomiast energię przenoszoną przez ogrzane powietrze do ocieplenia powietrza wtłaczanego do budynku. Innowacyjne rekuperatory pozwalają na odzyskanie nawet do 90% traconej wcześniej energii, co wpływa na duże oszczędności finansowe.

Należy podkreślić, że świeże i zużyte powietrze nie mieszają się ze sobą w wymienniku ciepła. Nie musisz zatem obawiać się, że do środka pomieszczeń przedostaną się zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy z zewnątrz.

Domowe i firmowe rekuperatory – Kraków

Wzrost zapotrzebowania na energooszczędne technologie spowodował konieczność stosowania jeszcze skuteczniejszej i wydajniejszej wentylacji w budynkach. Obecnie tak nowoczesne rozwiązania jak rekuperacja z klimatyzacją Kraków wykorzystuje już nie tylko w przestrzeni firmowej i gospodarczej. Coraz częściej montowana jest wentylacja mechaniczna w domu. Kraków jest tego najlepszym przykładem, ponieważ w mieście tym od lat regularnie zwiększa się liczba gospodarstw domowych wykorzystujących to nowoczesne rozwiązanie.

Wykonujemy montaż rekuperacji (Kraków i w okolicznych miejscowościach) zarówno w już istniejących, jak i nowo budowanych obiektach. Wybierając to pierwsze rozwiązanie, należy się liczyć z koniecznością wykonania zazwyczaj szerszego zakresu prac oraz przeprowadzenia dodatkowych robót budowlano-wykończeniowych. Dlatego inwestorom, którzy dopiero planują budowę obiektu, polecamy rozważenie uwzględnienia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła już na etapie projektowania wymarzonego domu. Dzięki temu można np. zrezygnować z niektórych kominów, co obniża koszty budowy.

Rekuperacja Kraków – koszt

Ile kosztuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła? Cena projektu i montażu to zawsze kwestia indywidualna, zależna od kilku czynników. Istotne jest zatem, czy instalacja jest wykonywana w już istniejącym, czy nowo budowanym obiekcie. Szacując cenę, należy też wziąć pod uwagę powierzchnię domu oraz wydajność wentylacji. Nie bez znaczenia są zastosowane materiały – wysokiej klasy urządzenia są droższe, jednakże wyższa cena przekłada się na świetną jakość powstałego systemu.

Rekuperacja w domu Kraków – indywidualny projekt i profesjonalny montaż

Jeśli interesuje Cię kompleksowa wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, Kraków to miasto, w którym możemy umówić się na spotkanie i uzgodnić szczegóły dotyczące zaprojektowania i montażu rekuperacji. Zaprojektujemy najbardziej skuteczne i wydajne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się czystym, zdrowym powietrzem w domu lub firmie.