Kable grzejne i folie na podczerwień od Systemów Pasywnych – kluczowe zastosowania
Zarówno pierwsze, jak i drugie z wymienionych rozwiązań przeznaczone jest do ogrzewania rozmaitego rodzaju pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem wnętrz mieszkalnych. Oba mogą być przy tym instalowane nie tylko w ramach betonowych wylewek czy klejonych lub pływających podłóg, ale również w obrębie ścian oraz stropów. Za ich pośrednictwem możesz uzyskać podstawowe źródła ogrzewania danej przestrzeni albo alternatywnie wyłącznie system dodatkowy, wspomagający pracę np. kominka i zapewniający efekt docieplania podłogi w salonie czy całej powierzchni łazienki.
Z foli na podczerwień oraz kabli grzejnych najczęściej korzysta się na etapie prac wykończeniowych w nowych mieszkaniach albo podczas budowy domu. Równie dobrze jednak mogą one zostać zastosowane także podczas gruntownego remontu, zatem bez względu na to, czy kupujesz lub stawiasz nową nieruchomość, czy też posiadasz już lokal, których chcesz zmodernizować, rozwiązania te będą dla Ciebie jak najbardziej odpowiednie.
Systemy Pasywne – profesjonalne ogrzewanie elektryczne Wrocław i nie tylko
Jeśli chodzi o instalacje ogrzewania elektrycznego Wrocław – ze względu na zlokalizowanie w ramach niego głównej siedziby naszej firmy – stanowi podstawowy, lecz niejedyny obszar działalności Systemów Pasywnych. Oprócz klientów ze stolicy i pozostałych miejscowości Dolnego Śląska obsługujemy również osoby zamieszkałe w obrębie Pomorza, Opola, Małopolski oraz Wielkopolski.
W przypadku zainteresowania przedstawioną ofertą do kontaktu serdecznie zapraszamy zatem nie tylko Wrocławian, ale również wszystkich mieszkańców z dowolnego innego miasta, usytuowanego w obrębie wspomnianych wcześniej województw.
Nowoczesny kabel grzejny samoregulujący – wysoka oszczędność i bezpieczeństwo
Dzięki swojej unikalnej specyfice systemy grzewcze opierające się na zastosowaniu podczerwieni same w sobie są niezwykle opłacalne. Mimo to, producenci dostarczający instalacje bazujące na ich wykorzystaniu nie spoczywają na laurach, oferując klientom coraz to ekonomiczniejsze rozwiązania. Jedną z ciekawszych innowacji w tym zakresie jest właśnie przewód grzewczy samoregulujący.
Zasada jego działania jeśli chodzi o samo przekazywania ciepła, nie różni się od tradycyjnych, stałooporowych kabli. Różnica tkwi jednak w tym, kiedy i z jakim natężeniem przewód dostarcza ciepło do otoczenia. Pod wpływem zmieniającej się wokół temperatury kabel grzewczy samoregulujący samodzielnie dostosowuje bowiem ilość generowanego przez siebie ciepła do bieżących potrzeb. Przy niskiej temperaturze otoczenia jego moc grzewcza zwiększa się, przy umiarkowanej utrzymuje się na średnim poziomie, a kiedy osiągnie ona relatywnie wysoki poziom, przewód grzejny niemal całkowicie zaprzestaje dalszej pracy.
Stopień wytwarzanej przez kabel mocy jest efektywnie skorelowany z pozostałymi obecnymi w danej przestrzeni źródłami ciepła, którymi mogą być np. intensywne promieniowanie słoneczne, zewnętrzne grzejniki, świeczki lub nagrzewające się żarówki starego typu, a nawet ludzie czy inne żywe organizmy przebywające w pobliżu. Dzięki temu użytkownik, który oprócz ogrzewania na podczerwień wykorzystuje również np. standardowe instalacje konwekcyjne, nie musi we własnym zakresie regulować działania wszystkich systemów grzewczych, a jedynie pracę tego bazowego. Przewód samoregulujący bowiem automatycznie dostosuje się do aktualnych potrzeb otoczenia.
Przewód grzewczy z termostatem oraz samoregulujący – jak to działa i jakie zapewnia korzyści?
Opisywany przez nas produkt może występować w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest kabel grzejny z termostatem energooszczędnym, którego zadaniem jest włączać ogrzewanie po wykryciu spadku temperatury poniżej określonego poziomu oraz wyłączać je, jeśli temperatura przekroczy dany pułap. Drugi natomiast to przewód z umieszczonym wewnątrz rdzenia elementem grzejnym uzyskanym na bazie polimeru. Zawarte w nim łańcuchy polimerowe kurczą się lub rozszerzają w zależności od temperatury panującej w ich sąsiedztwie, powodując tym samym zwiększanie bądź zmniejszanie liczby połączeń elektrycznych pomiędzy uwzględnionymi w konstrukcji kabla molekułami węgla.
W obu przypadkach cały proces zachodzi bez konieczności sprawowania jakiegokolwiek nadzoru nad instalacją przez człowieka. Co daje to użytkownikowi? Z jednej strony przekłada się to na efekt opisany wcześniej, związany z komfortem, jaki to rozwiązanie zapewnia przy stosowaniu systemów grzewczych na podczerwień w komplecie z innym, bazowym źródłem ciepła. Po wyregulowaniu głównej instalacji dodatkowa dostosuje się do niej samoczynnie. Oprócz tego kable tego typu znacząco wpływają także na bezpieczeństwo. Dzięki technologii samoregulacji możliwe jest zapobieganie przegrzewaniu nawet wówczas, gdy dochodzi do krzyżowania się przewodów. Nigdy nie nagrzeją się one bardziej, niż wynika to z limitu podanego w specyfikacji.
Ponadto kable grzewcze wyposażone w funkcję samoregulacji pozwalają na zoptymalizowanie zużycia energii, a co za tym idzie – istotne zmniejszenie wysokości cyklicznie ponoszonych wydatków. Nowoczesne systemy grzewcze bazujące na proponowanym przez nas rozwiązaniu umożliwiają bowiem dostarczanie energii cieplnej do pomieszczeń tylko wtedy, kiedy jest to wymagane. Kiedy natomiast komfort cieplny może być osiągnięty bez lub z minimalnym udziałem kabli, ograniczają one swoją pracę, redukując tym samym także wysokość otrzymywanych przez właściciela danego obiektu rachunków.
Niestety opisywane zalety idą w parze także ze wzrostem kosztów całej inwestycji. Przewód grzejny samoregulujący jest bowiem rozwiązaniem droższym niż jego konwencjonalne odpowiedniki. Należy jednak mieć przy tym na uwadze, że wspomniane koszty dotyczą wyłącznie początkowych, jednorazowych nakładów, a konkretniej tych, które trzeba ponieść na zakup elementów wchodzących w skład instalacji. Samo docelowe użytkowanie natomiast jest już związane z licznymi długofalowymi korzyściami, których tradycyjne kable grzewcze podłogowe stałooporowe nie oferują.
Do najważniejszych zalet należy zaliczyć zredukowane tempo zużywania się podzespołów, zmaksymalizowana bezawaryjność pracy, a także skrajnie niskie wydatki związane z codzienną eksploatacją. Czynniki te w odpowiednio długiej perspektywie czasu pozwalają z nawiązką odzyskać pierwotnie zainwestowane w system środki.
Samoregulujące kable grzewcze Wrocław
Przewody grzewcze, podobnie jak cała reszta proponowanych przez nas rozwiązań, dostępne są na terenie nie tylko Dolnego Śląska, ale również w województwach pomorskim, opolskim oraz wielko- i małopolskim. W obrębie tego obszaru jesteśmy w stanie kompleksowo przeprowadzić Cię przez cały proces przedsięwzięcia, począwszy od wstępnej wyceny, przez dobór systemu o odpowiedniej specyfice i opracowanie szczegółowego projektu, aż po finalny montaż oraz uruchomienie instalacji.
Jeżeli zatem zainteresowały Cię udostępniane przez nas nowoczesne i ekonomiczne systemy grzewcze, Wrocław nie jest jedynym miastem Polski, w ramach którego skorzystasz z naszych usług. Gorąco zachęcamy do współpracy oraz zadawania pytań w przypadku chęci uzyskania dodatkowych szczegółów na temat naszych rozwiązań.