Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika

Twoja własna instalacja fotowoltaiczna na dachu lub w ogrodzie uczyni Cię niezależnym energetycznie. Zaufaj nam i ciesz się darmowym prądem!

Dobierzemy dla Ciebie wielkość instalacji względem Twoich potrzeb, wykonamy projekt instalacji fotowoltaicznej, załatwimy wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem do firmy energetycznej oraz z uzyskaniem dotacji „mój prąd” , a na koniec wykonamy profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej pv.

Wykorzystujemy tylko sprawdzone i wysokiej jakości panele monokrystaliczne. 

Inwestuj w przyszłość

Instalacja fotowoltaiczna może zwrócić się nawet w 3-4 lata

 Nadchodzi era, którą napędzać będzie energia elektryczna. Począwszy od ogrzewania elektrycznego, kończąc na samochodach hybrydowych lub w pełni elektrycznych.

Moduły fotowoltaiczne pozwolą Ci zapomnieć o rosnących cenach prądu. Wytworzoną energią zasilisz zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa domowego.

Działanie urządzeń RTV/AGD, ogrzewanie i chłodzenie domu, a nawet darmowe ładowanie pojazdów elektrycznych. Otwórz się na przyszłość. Systemy Pasywne to Twój krok w przyszłość.

Czytaj więcej

Zajmujemy się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa dolnośląskiego. Instalujemy moduły fotowoltaiczne takich producentów jak LG Solar , Longi Solar, REC, Q cells, Bruk Bet, Jinko i wielu innych Stosujemy inwertery / falowniki Afore, Growatt, Fronius , Soaredge, Sofar, Solax, Huawei.

Gwarantujemy profesjonalny montaż oraz uruchomienie instalacji PV fotowoltaicznej. Posiadamy kilka ekip montażowych oraz serwisowych.

Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej

Właściwy dobór mocy instalacji fotowoltaicznej „ fotowoltaiki „ powinien być pierwszym krokiem w planowaniu całej inwestycji. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na to jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej pv powinna być najpierw analiza rocznego zużycia prądu oraz możliwości instalacyjne, które to należy ocenić na podstawie między innymi kształtu dachu oraz jego nasłonecznienia. Dobór mocy instalacji powinien być wykonany z jak największą starannością, gdyż wpływa to na całkowity koszt instalacji. 
Skorzystaj z naszego kalkulatora i skonsultuj wynik z naszym przedstawicielem. 

Dobór mocy instalacji PV

Moc kWp modułu określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), przy nasłonecznieniu 1000W/m2, temperaturze modułu 25°C i wsp. AM=1,5.

1.25 Moc instalacji fotowoltaicznej [kWp]
1000 Roczne zużycie energii elektrycznej [kWh]
640 Cena [zł]

Dobierz rodzaj instalacji na podstawie swojego dachu:

fotowoltaika wrocław

Ceny instalacji fotowoltaicznej

Cena instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona od kilku czynników.
Najważniejszymi są: sama moc instalacji fotowoltaicznej, rodzaj zastosowanych podzespołów takich jak : falownik / inwerter , zabezpieczenia AC/DC , moduły fotowoltaiczne oraz stopień trudności montażu oraz rodzaj dachu lub stelażu w przypadku gdy nasza fotowoltaika zostanie zamontowana na gruncie.

Fotowoltaika na gruncie przy domu

Chociaż większość inwestycji fotowoltaicznych realizuje się na dachach budynku, fotowoltaika na gruncie przy domu również ma swoje zastosowanie. Montaż ogniw solarnych w łatwo dostępnym miejscu dostarcza licznych zalet, których nie powinno się pomijać podczas analizy najlepszego rozwiązania dla własnej nieruchomości.

Decyzję o umiejscowieniu instalacji fotowoltaicznej na gruncie podejmują najczęściej inwestorzy, którzy planują rozbudowę paneli w przyszłości. Modułowy charakter całej konstrukcji otwiera nowe możliwości w zakresie szybkiego zwiększenia mocy systemu. Wzrost zapotrzebowania na energię w gospodarstwie domowym nie będzie generował wysokich kosztów rozbudowy fotowoltaiki. Wystarczy, że dołożysz kolejne ogniwa do istniejących modułów.

Czytaj więcej

Fotowoltaika dla domu powinna być prosta w montażu i utrzymaniu. Dzięki temu znacząco ograniczysz koszt początkowy, co przełoży się na przyspieszenie zwrotu z inwestycji. Fotowoltaika na gruncie przy domu nie wymaga zatrudnienia specjalistów z uprawnieniami do pracy na wysokości. Czynności montażowe, serwisowe i konserwacyjne mogą być wykonane bez dodatkowych przeszkód.

Dzięki temu, że instalacja fotowoltaiczna pozostaje łatwo dostępna dla użytkowników, możesz na bieżąco monitorować jej stan techniczny i wykrywać wszelkie nieprawidłowości. Panele słoneczne wymagają regularnego czyszczenia, które znacznie łatwiej przeprowadzić z poziomu gruntu, niż przy jednoczesnej wspinaczce na dach.

Inwestorzy podejmujący decyzję o montażu ogniw na gruncie, mogą cieszyć się z ograniczenia liczby formalności. Jeśli całkowita moc generowana przez instalację nie przekracza 50 kW, nie musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę. Do zalet należy jeszcze dorzucić brak skomplikowanych ekspertyz dotyczących oceny nośności połaci dachowej.

Fotowoltaika – Ile kW na dom?

Ustalenie odpowiedniej mocy instalacji to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi na początku drogi do uruchomienia fotowoltaiki dla domu. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wypracowanie optymalnych parametrów mocowych. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę faktyczne zapotrzebowanie na energię w cyklu rocznym. Dane potrzebne do podjęcia decyzji znajdziesz w rozliczeniach z zakładem energetycznym.

Fotowoltaika – ile kW na dom? Odpowiedź na to pytanie staje się niezwykle ważna nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego i stabilnych dostaw prądu do domu. Systemy fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych są inwestycją generującą znaczne koszty początkowe. Dlatego zasadne wydaje się pytania o okres zwrotu z inwestycji. Dla właścicieli domów, których interesuje fotowoltaika, ile kW na dom będzie zagadnieniem praktycznym, mającym ogromne znacznie finansowe.

Im większa autokonsumpcja, tym szybszy zwrot kosztów zakupu i montażu paneli. Po osiągnięciu zwrotu z inwestycji, produkcja energii odbywa się całkowicie za darmo. Jedyne koszty związane z użytkowaniem systemu ogniw solarnych dotyczą okresowego czyszczenia czy przeglądów technicznych.

Jak zatem obliczyć moc paneli fotowoltaicznych? Istnieje pokaźna lista funkcji, jakie spełnia fotowoltaika. Ogrzewanie domu, zasilanie sprzętów elektronicznych, transport energii do akumulatorów off-grid – to tylko niektóre przykłady szerokiego spektrum zastosowań. Dobierając panele do instalacji, musimy pamiętać o konieczności zapewnienia odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa.

Zalecamy lekkie przewymiarowanie instalacji względem wartości konsumpcji, jaka widnieje na domowych rachunkach. Złota zasada głosi, że dla każdego 1000 kWh zużytej energii warto przeznaczyć minimum 1,3 kW mocy ogniw solarnych. W tej sposób będziemy mogli cieszyć się optymalną wydajnością układu, a wszelkie nadwyżki sprzedawać do sieci w ramach nowego systemu rozliczeń – net-billing.

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na postawione tutaj pytanie nie będzie możliwe. Zbyt wiele czynników wpływa na to, ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego. Kosztorys inwestycji poznasz po ustaleniu elementów wyposażenia i opracowaniu projektu instalacji. Ogromna liczba inwestycji, jakie realizujemy w ramach działalności firmy Systemy Pasywne, pozwala natomiast na sformułowanie pewnych prawidłowości, które za chwilę przedstawimy.

Przeciętny inwestor musi liczyć się z kosztami na poziomie 35-50 tysięcy PLN za standardową instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kW. Niemal połowa tej kwoty zostaje przeznaczona na zakup modułów PV. 1/5 kosztów instalacji pochłania zakup inwertera (na tym elemencie nigdy nie warto oszczędzać!). Na koszt całkowity fotowoltaiki wpływa również dokumentacja projektowa, zakup dodatkowych akcesoriów konstrukcyjnych i czynności montażowe.

Na rynku istnieje wiele form atrakcyjnych dofinansowań z przeznaczeniem dla inwestorów indywidualnych i firm. Otrzymanie bezzwrotnej dotacji diametralnie zmienia odpowiedź na pytanie, ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego. Warto skontaktować się z ekspertami Systemy Pasywne, którzy doradzą w tematyczne aktualnych dofinansowań rządowych i unijnych.

Kontakt Placeholder
Kontakt

Dolnośląskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Wielkopolskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Pomorskie

Łukasz Parzuchowski

Dyrektor Regionalny

parzuchowski@systemy-pasywne.pl
+48 695 822 205

Małopolskie

Wojciech Janik

Dyrektor Regionalny

janik@systemy-pasywne.pl
+48 692 112 333

Opolskie

Daniel Galik

Dyrektor Regionalny

galik@systemy-pasywne.pl
+48 605 221 150

Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojej fotowoltaiki :

Dane kontaktowe

Systemy Pasywne

ul. Graniczna 115B

54-530 Wrocław

tel.: +48 504 042 922

email: biuro@systemy-pasywne.pl