Systemy pasywne
Pompy ciepła – Wrocław
Pompy ciepła FoxAIR
Pompa ciepła typu monoblock – niezawodne rozwiązanie
Maksymalne wykorzystanie energi
Pompa ciepła ogrzewa Twoją wodę użytkową oraz stanowi idealny zamiennik kotłowni. Świetnie współgra z ogrzewaniem podłogowym oraz grzejnikami. Jest bezobsługowa i bezawaryjna. Współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Oferowane przez nas pompy ciepła posiadają bardzo wysoki współczynnik COP. Prawidłowe dobranie mocy i systemu jest podstawą.
Rozmaite korzyści
Pompy ciepła to idealna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania. Bezemisyjne, ciche, bezobsługowe i nowoczesne. W przypadku pomp typu monoblock nie jest wymagane coroczne “dobijanie” układu czynnikiem chłodniczym. Najlepsze rozwiązanie na jakie możesz sobie pozwolić. Komfort i jeszcze raz komfort. Bądź nowoczesny i zacznij oszczędzać na ogrzewaniu. To proste.
Bogata oferta
W naszej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła typu monoblock oraz split docenionych producentów, oparte o najlepsze komponenty. Oferta oraz system mogą być dostosowane do każdego portfela.
Pompy ciepła + fotowoltaika
Taki zestaw uczyni Twój dom bezkosztowym. Pompa ciepła wykorzysta energię wytworzoną przez fotowoltaikę do podgrzania wody użytkowej oraz tej w grzejnikach lub podłogówce. Nadmiar wytworzonego prądu zasili potrzeby Twojego sprzętu RTV/AGD oraz oświetlenia domu.
Pompy ciepła typu MONOBLOCK – woda- powietrze idealne rozwiązanie dla Twojego domu !
JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA?
Pompa ciepła to powietrze woda działa w oparciu o powietrze atmosferyczne. Sprężanie, parowanie, skraplanie i rozprężanie. To podstawowe procesy zachodzące w pompie monoblock lub split. Pompy ciepła pozyskują energię z powietrza lub gruntu. To bezkompromisowe rozwiązanie, które wspiera proces ogrzewania w domach energooszczędnych oraz domach pasywnych.
Charakterystyczna budowa pompy – przemiany fizyczne w pompie zachodzą na skutek zasilania energią elektryczną, nie mniej jednak stosunek jej zużycia jest nawet do 5 razy mniejszy niż w przypadku zwykłego ogrzewania elektrycznego.
Korzyści
z pompy ciepła
Mówiąc o pompie ciepła mamy do czynienia z najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania domu, biura lub dużych hal. Poza możliwością ogrzewania, urządzenie może służyć do chłodzenia domu w ciepłe dni oraz podgrzewania wody użytkowej. Korzyści jest bardzo dużo. W przypadku zastosowania pompy ciepła z szafą hydrauliczną IzziFast mamy całą kotłownię ukrytą w jednym urządzeniu.
Bardzo niskie koszty użytkowania pomp ciepła są największym plusem tego systemu. Pompy oferowane przez nas mają bardzo wysoki COP.
Brak konieczności zaopatrywania się w kotłownie do przechowywania materiału opałowego.
Stosunkowo szybki zwrot inwestycji, który może trwać 4-6 lat w połączeniu z fotowoltaiką.
Wysokie bezpieczeństwo systemów stosowanych przez producentów pomp ciepła, jak FoxAIR
Profesjonalny montaż pomp gwarantuje natomiast bezobsługową i długą pracę urządzenia.
Prosta obsługa systemów za pomocą sterowania przez aplikację w telefonie lub sterownik umieszczony w szafie hydraulicznej IzziFast.
Ekologiczny, przyjazny środowisku sposób na ogrzewanie domostwa, który nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji;
Brak konieczności budowania komina, który pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a także likwiduje konieczność budowy kotłowni.
Montaż
pompy ciepła
Jak wykonać Montaż pompy ciepła powinien być precyzyjnie zaplanowany, aby ta mogła dobrze funkcjonować. Zazwyczaj wykonywany on jest przez profesjonalnego, wyspecjalizowanego instalatora. Dobrze jest zdecydować i zaplanować taki montaż jeszcze przed wybudowaniem domu, kiedy możliwe jest połączenie prac ziemnych pod fundamenty oraz pod pompę ciepła (co generuje także mniejsze koszty). Montaż pompy niekoniecznie musi nastąpić przed budową domu. Możliwa i bardzo często stosowana jest wymiana instalacji systemów ogrzewania.
Rodzaje pomp Ciepła
Pompy ciepła, które umożliwiają efektywne pobieranie ciepła z otaczających nas odnawialnych źródeł energii bez zanieczyszczania naszego naturalnego środowiska, występują w czterech odmianach:
pompy ciepła gruntowe
pompy typu powietrze-woda/powietrze-powietrze
pompy ciepła woda-woda
Ile kosztuje pompa ciepła
Pompy ciepła to niewątpliwie bardzo duża inwestycja na przyszłość. Nie tylko pozwalają one na energooszczędne ogrzewanie domostw i wody, ale także pozwala w sposób przyjazny dla klimatu i środowiska wykorzystywać odnawialne źródła energii. Cena zakupu pompy, a także koszt montażu są zależne przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj pompy ciepła zdecydujemy się postawić. Czynnikami warunkującymi cenę są także wielkość powierzchni budynku, który ma być ogrzewany oraz indywidualne zapotrzebowanie budynku na energię cieplną.
Koszty eksploatacyjne instalacji z pompą ciepła są niewielkie, dzięki temu koszt samej instalacji zwraca się w bardzo krótkim czasie.
Przed montażem
Przygotowując plan montażu, należy zająć się OCZ – obliczeniami zapotrzebowania cieplnego domu. Polegają one na wyliczeniu wszystkich potrzebnych parametrów potrzebnych do zbudowania instalacji cieplnej z wykorzystaniem pomp. Musimy pamiętać, że instalacja pompy cieplnej wiąże się także z instalacją układu hydraulicznego między pompą ciepła a rozdzielaczem, a także systemem centralnego ogrzewania. Ponadto, dolne źródła oraz instalacja grzewcza muszą być odpowiednio dobrane również na podstawie szczegółowych wyliczeń.
Górne i dolne źródło pompy cieplnej - jak działa pompa ciepła?
Jak pompa ciepła wytwarza energię?
Jak działa pompa gruntowa?
Pompy gruntowe są wykorzystywane na coraz większą skalę. Źródłem energii jest grunt – ziemia. Pompy w odmianie gruntowej wykorzystują źródło dolne albo w postaci kolektorów pionowych, albo wymienników poziomych. Odwierty pionowe są to specjalne rury wypełnione płynem niezamarzającym, umieszczone w pionowych, głębokich odwiertach. Wyróżniają się one najwyższą skutecznością i efektywnością przez cały rok. Pompy gruntowe z odwiertami typu poziomego to zazwyczaj wężownice wykonane z rur wypełnionych płynem niezamarzającym, który odbiera ciepło z gruntu, a następnie – przez wymiennik ciepła – przekazuje je pompie. Pompy poziome są tańszą opcją niż pionowe, jednak nie pozwalają na osiągnięcie tak wysokiej skuteczności, jak pompy gruntowe z kolektorami pionowymi.
Pompy powietrze-woda - czym się charakteryzują?
Pompy typu powietrze-woda to kolejny rodzaj pomp cieplnych. Ich działanie opiera się na pobieraniu źródła dolnego energii z powietrza. Zestaw pompy powietrze-woda zawiera dwa komponenty – jednostkę zewnętrzną odpowiedzialną za produkcję energii oraz moduł wewnętrzny, który odpowiada za przekazywanie ciepła lub chłodu do pomieszczeń.
Pompa typu powietrze-powietrze - jakie ma zalety?
Pompa woda-woda - jakie ma zastosowanie?
Inwerterowa pompa ciepła - co to jest?
Jednym z najnowszych odkryć wśród pomp ciepła jest pompa inwertorowa. Bardziej niż sama pompa jest to wyposażenie pompy ciepła w sprężarkę sterowaną inwerterowo. Jej zadaniem jest płynna regulacja mocy pracy urządzenia. Inwerterowe pompy wyróżniają się jeszcze wyższą efektywnością niż pompy klasyczne. Doskonale dostosowują one moc grzewczą do potrzeb budynku. Pozwalają także na regulację temperatury zasilania systemu grzewczego. To wpływa na jeszcze większą efektywność i wydajność takich pomp ciepła.
Połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła - czy to dobre rozwiązanie?
Ogrzewanie domu pompą ciepła - czy to się opłaca?
Ile można zaoszczędzić na instalacji pompy ciepła?
Podane wyliczenia to wartości szacunkowe.
Analizę kosztów należy przeprowadzić dla konkretnego budynku.
Budynek o powierzchni 200 M2
Pompa ciepła
Gaz ziemny
Olej opałowy
Budynek o powierzchni 200 M2
3500 zł/rok
7000 zł/rok
10 500 zł/rok
Pompy ciepła i ich zastosowanie
INWERTOROWE POMPY CIEPŁA W OGRZEWANIU DOMÓW
Coraz większą popularnością cieszą się pompy inwertorowe do ogrzewania domów. Klasyczna pompa inwerterowa taka jak pompa H12 EVI pozwala nie tylko zapewnić ogrzewanie pomieszczeń, ale także wody użytkowej. Może być wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń w trakcie gorących dni, dzięki czemu służy dodatkowo jako urządzenie klimatyzacyjne. Podczas zakupu pompy ciepła pamiętaj, aby sprawdzić współczynnik COP czyli Coefficient of Performance – współczynnik wydajności, który pozwala sprawdzić stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej, którą wykorzystuje pompa. COP pozwala nam stwierdzić czy pompa rzeczywiście będzie w stanie ogrzać nasze domostwo.
Pompy ciepła inverterowe posiadają specjalną nowoczesną spiralną sprężarkę, która umożliwia płynne dostosowywanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Są one bezobsługowe i niezwykle bezpieczne w użyciu. Nie wiążą się z ryzykiem wybuchów czy zaczadzeń, dzięki czemu można je uznać za najbardziej komfortowy system grzewczy dla naszego domu.
Bądź eko i zadbaj o nasze środowisko, zainwestuj w funkcjonalną pompę ciepła i zaoszczędź na wydatkach ogrzewania domu!
CIEPŁA WODA UŻYTKOWA DZIĘKI POMPIE CIEPŁA
Jednym z głównych zastosowań pompy ciepła jest ogrzewanie wody użytkowej. Pompy ciepła do cwu (do podgrzewania wody użytkowej) to głównie pompy typu powietrze-woda. Stanowią one doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń do podgrzewania CWU, czyli ciepłej wody użytkowej takich jak, chociażby kocioł. Ich montaż nie jest skomplikowany, a obsługa jest niezwykle prosta. Funkcjonowanie pompy ciepła typu powietrze-woda oparte jest na pobieraniu ciepła z otoczenia – powietrza, które doprowadzane jest specjalnie do tego wyznaczonymi kanałem do wody zgromadzonej w zbiorniku.
Ogrzewanie wody użytkowej możliwe jest również dzięki innowacyjnym inwerterowym pompom ciepła. Są to zazwyczaj kompaktowe urządzenia, niezwykle proste w obsłudze. Wyróżniają się one tym, że automatycznie dostosowują one swoją moc grzewczą do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologia inwerterowa jest niezwykle oszczędna i pozwala w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze, pozbywając się dodatkowych opłat. Inwerterowe pompy typu powietrze-woda doskonale sprawdzają się nie tylko do podgrzewania wody użytkowej, ale także do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Ich praca jest niezwykle cicha, a instalacja bardzo prosta. Przykładem pompy inwerterowej wykorzystywanej zarówno do CWU, jak i ogrzewania domu jest chociażby EVI pompa ciepła H12 ze specjalnym inwerterem.