huawei-sun

Falownik Huawei – światowy lider wydajności wśród urządzeń klasy premium

Firma Huawei Technologies Co., Ltd. prężnie działa na międzynarodowym rynku od roku 1987, dzięki czemu w 2012 zyskała status największego w skali globu producenta urządzeń telekomunikacyjnych. To olbrzymie chińskie przedsiębiorstwo zdobyło przewagę nad konkurencją również w dziedzinie inwerterów fotowoltaicznych, piastując obecnie miano największego światowego wytwórcy także w tym zakresie. Czy największy oznacza jednak najlepszy? Nie zawsze, choć w tym przypadku wiele na to wskazuje. Falowniki Huawei odznaczają się bowiem bezkompromisowo najlepszym stosunkiem ceny do wydajności w ramach wszystkich inwerterów produkowanych aktualnie w klasie premium.

Falownik Huawei – szczegóły dotyczące wydajności

Wydajność w przypadku falowników należy rozumieć jako ich sprawność w przetwarzaniu prądu stałego, na energię w postaci prądu przemiennego o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Istotne jest przy tym jednak również to, czy urządzenie zachowuje optymalną efektywność działania w trudnych warunkach otoczenia, związanych m.in. z oddziaływaniem bardzo niskich lub wysokich temperatur, a także to, czy np. nie wyłącza się bez konkretnego, wymagającego tego powodu.

Falowniki Huawei na przestrzeni swojej obecności na rynku wielokrotnie były przedmiotem badań w opisanej dziedzinie, osiągając – w zależności od konkretnego modelu – sprawność z przedziału od 96,7 do aż 98,6 %. Jest to niesamowicie dobry wynik, dzięki któremu urządzenia te piastują miano światowego lidera w kategorii wydajności.

Dodatkowym potwierdzeniem jakości tych urządzeń są liczne nagrody, które firma Huawei zdobyła właśnie za produkowane przez siebie inwertery. Wśród nich znajdują się m.in. wyróżnienia TOP PERFORMER osiągnięte w ramach testów PVEL 2019 w siedmiu różnych kategoriach, w tym za sprawność MPPT, konwersji oraz utrzymywaną przy wysokiej i niskiej temperaturze, a także za testy uzysku, odpowiedzi przejściowej i polowe, badające efektywność działania w ciągu 30 dni pracy. Trudno się zatem dziwić, że aktualnie falowniki Huawei deklasują swoich rywali w zakresie wydajności.

Najnowsze wpisy: